NováHungarian Baja - Ollie

Na startu letošního ročníku HunGarian Baja se sešlo celkem 10 Quadů. Zastoupeny byly zvučné značky závodních strojů: E-ATV, Yamaha, Polaris, Can-AM, Suzuki…

Desátý ročník Evropského šampionátu odstartoval ve Veszprému, ještě než jsme se dostali na slavnostní zahájení následoval rychlý prolog na autokrosové trati. Rychlá autokrosová trať byla dělaná pro sportovní speciály E-ATV, ty také uzmuly první příčky.

Po Prologu následoval cca 50 Km přesun do Veszprému, kde nás čekalo slavnostní zahájení Rally spolu s přejetím rampy.

Sobota už byla ve znamení závodů, čekala na nás 175 Km dlouhá RZ s maximálním časovým rozhraním 3 hodin. Závody Typu Baja jsem jela vůbec poprvé, tomu také značilo první kolo, ve kterém jsem nestihla časový limit. Druhé kolo už jsem věděla do čeho jdu a trochu jsem přitopila pod kotlem, ale i tak mi časový limit unikl o 4 minutky. Po zaparkování čtyřkolky v „Parkfermé“ jsem si s Rudou Lhotským sedla k mapám a pečlivě si prošla trať krok po kroku, tak abych do závěrečného kola zrychlila. I s mými prohřešky jsem po sobotě byla na druhém místě v kategorii nad 450. Večer jsme zaledovali zápěstí, které jsem po zranění z Albánie otestovala vůbec poprvé.

Poslední 175 Km dlouhá erzeta v opačném gardu rychle odsýpala, po první tankovačce se mi podařilo prokousat o tři motorkáře kupředu a už už to vypadalo, že se dotáhnu na polského jezdce na LTR 450. Bohužel díky velmi rozbité trati a jedné zatáčce kde jsem byla delší na brzdách se mi povolila řídítka, a i když jsem se do závodu vrátila rychle, polský jezdec mi poodjel natolik, že už jsem jeho náskok nebyla schopná stáhnout. V závěru závodu jsem si dávala pozor na řízení aby mi nezůstalo v ruce a musím říct, že jsem si sáhla na dno sil. Závěr závodu byl volnější, ale i tak se nám povedlo poprvé dojet v maximálním časovém pásmu 3 hodin.